O nas

Historia naszej spółdzielni

Historia

Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Limanowej działa jako podmiot gospodarczy już od ponad 110 lat. Podstawową działalnością Spółdzielni jest produkcja piekarnicza, cukiernicza oraz handel detaliczny.

Zdjęcie archiwalne spółdzielni

W okresie największego rozkwitu Spółdzielnia zrzeszała 4 870 członków i zatrudniała 1 200 pracowników oraz 150 uczniów prowadząc swoją działalność gospodarczą poprzez: 120 sklepów, 10 zakładów gastronomicznych, 3 piekarnie, przetwórnię mięsną, wytwórnię wód gazowych, rozlewnię piwa, produkcję odzieży, 7 magazynów towarów masowych, 5 punktów skupu żywca, 8 zakładów świadczących usługi dla ludności, 6 klubów rolnika, Ośrodek Nowoczesna Gospodyni.

Zdjęcie archiwalne spółdzielni

Obecnie Spółdzielnia działa na terenie miasta i gminy Limanowa, prowadząc piekarnie, ciastkarnię oraz placówki handlowe. Sukces naszych wyrobów kryje się w naturalnych składnikach i tradycyjnej metodzie wypieku wg receptury zakładowej z dodatkiem kwasu chlebowego. Z dumą możemy podkreślić, iż do naszych produktów nie dodajemy żadnych środków konserwujących. Spółdzielnia stale wzbogaca asortyment pieczywa. Spółdzielnia szkoli również uczniów w zawodzie: sprzedawca, piekarz, cukiernik.

Zdjęcie archiwalne spółdzielni

Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Limanowej jest mocno wpisana w historię miasta i gminy Limanowa. Spółdzielnia poprzez liczne inwestycje systematycznie poszerzała swoją działalność zarówno handlową, produkcyjną, jak i gastronomiczną i usługową. Szczególnie zasłużoną postacią, która doprowadziła Spółdzielnię do największego rozkwitu był wieloletni Prezes Zarządu Spółdzielni - Bronisław Tokarczyk. W okresie jego 25-letniej działalności wybudowany został budynek administracyjno-handlowy, 4 duże domy handlowe oraz kilkanaście mniejszych pawilonów handlowych, 4 restauracje, 2 piekarnie, przetwórnię mięsną, 5 magazynów towarów masowych, 5 punktów skupu żywca, wytwórnię wód gazowych i rozlewnię piwa.

Zdjęcie archiwalne spółdzielni

Nie byłoby sukcesów Ziemi Limanowskiej i Miasta Limanowa gdyby nie działalność Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu. Szczególne zaangażowanie widać było m.in. w czasie konkursu Mistrz Gospodarności czy rywalizacji w konkursie "Bank 440".

Archiwalna galeria

Zdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielniZdjęcie z archiwum spółdzielni